Bitcoin Sideways Cena Bitcoin pozwala DeFi, Ethereum, i altcoins rajdować się wyższe

Von | 13. November 2020

Ethereum, żetony DeFi, i altcoiny skapitalizowały na konsolidacji Bitcoin’a, radując się mocno w ciągu ostatnich 48 godzin.

W ciągu ostatnich dwóch dni, cena Bitcoin obracał się w zakresie od 14.800 dolarów do 15.500 dolarów, ale top-cyfrowy składnik aktywów z trudem przerzucić 15.500 dolarów do obsługi.

Pozytywnym zjawiskiem jest to, że BTC nadal utrzymuje się na wyższym poziomie i w momencie pisania ceny próbuje przełamać ten zakres, ale nadal napotyka opór na poziomie 15.500 dolarów.

Podczas gdy cena BTC odbijała się tam i z powrotem, altcoiny i wybrane żetony DeFi skapitalizowały w fazie konsolidacji i stały się bycze.

Jak już wcześniej Messari zaznaczył w tweecie, tokeny DeFi, takie jak Yearn Finance (YFI), AAVE, Balancer i UNI są dwucyfrowe. W szczególności, YFI zyskało około 160% po tym, jak 5 listopada osiągnęło poziom 7.444 dolarów, a w ciągu ostatnich dwóch dni AAVE poszło w absolutnym rozrachunku, ponieważ żeton zebrał 175% z 25,87 dolarów do 70,91 dolarów.

Oprócz tych tokenów, garstka mniejszych tokenów typu cap na zdecentralizowanych giełdach również zwiększa zyski, a dane z Dune Analytics sygnalizują, że inwestorzy ponownie zaczynają być bardziej aktywni w przestrzeni DeFi.
Dzienny wolumen DEX.

Wraz ze wzrostem wolumenu DEX-u rośnie również liczba codziennych aktywnych użytkowników, a dziś sektor osiągnął nowy rekord, ponieważ DeFi Pulse zauważył, że całkowita wartość zablokowana w platformach DEX-u wzrosła do 12,87 mld dolarów.
Łączna wartość zablokowana w systemie DeFi (USD).

Podczas gdy jest prawdopodobnie zbyt wcześnie, aby zadzwonić po altseasona, ether (ETH) ponownie stał się byczy i w ciągu ostatnich 3 godzin altcoin przebił się przez swoją strukturę proporczyka i osiągnął 466,60 dolarów.

Wykres 4-godzinny ETH/USD.

Analitycy zauważyli również, że para ETH/BTC przełamała swój trend spadkowy i obecnie wspina się wyżej w kierunku oporu 0.32323 saty.
Wykres dzienny ETH/BTC.

Historycznie, altcoiny mają tendencję do rajdowania się, gdy cena Bitcoinów jest na boki, a podstawy wzmocnienia ether mogą być znakiem, że DeFi i altcoiny mogą być na skraju zmiany trendu.

W krótkiej perspektywie czasowej inwestorzy będą obserwować, czy BTC może zmienić poziom 15.500$ do 16.000$, aby wesprzeć na tym prawdopodobnie kilka byczych altcoinów wyżej. Alternatywnie, jeśli cena BTC pozostanie na boki w ciągu najbliższych dni, może być kontynuowana z górnych żetonów DeFi i garść altcoinów.